adidas’tan UEFA Şampiyonlar Ligi Final’ine özel ada: adidas Champions Island

adidas’tan UEFA Şampiyonlar Ligi Final’ine özel ada: adidas Champions Island

adidas Champions Island, Haliç’te eskiden kullanılamaz durumda olan bir platformun renove edilmesiyle beklenmedik bir lokasyonda, "Impossible Is Nothing" mottosundan ilham alınarak, 10 Haziran 2023 tarihinde İstanbul'da gerçekleşen UEFA Şampiyonlar Ligi Final maçı heyecanını kutlamak ve sporun gücünü ortaya çıkarmak amacıyla tüketiciyi merkeze alan zengin içerik ve aktivasyonların yer aldığı 360 derecelik bir iletişim kampanyasıyla tasarlandı.

“adidas Champions Island”ın açılışı 8 Haziran 2023’te ünlü futbolcular Roberto Carlos, Mario Jardel ve Michy Batshuayi’nin katılımıyla gerçekleşti. Kısa bir sohbet sonrasında ünlü futbolcular, ayak tenis maçı ile davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Adanın ikinci gününde, "Kızlar Sahada" ve Bayern München Kadınlar Takımı Kaptanı Lina Magull ile markanın destekleyici yönünü gösteren bir aktivasyon gerçekleştirildi. 30 genç kız, Roksan Kunter moderatörlüğünde Lina Magull ile tanışma ve futbol oynama fırsatı buldular.

10 Haziran'da, adidas Champions Island, adiClub üyesi olan herkese açıldı. Ada'nın son oturumunda, ziyaretçilere dev bir LED ekran üzerinden final maçını izleme ayrıcalığı sunuldu.

Basın davetimize 59 kişi katıldı. 7 yazılı, 90 online ve 17 televizyon kanalı olmak üzere toplamda, 114 basın yansıması elde ettik. Toplam erişim yaklaşık olarak 3.714.856 olarak hesaplandı.

Golin İstanbul, adidas'a  stratejik iletişim danışmanlığı çerçevesinde marka iletişimi, medya ilişkileri, kurumsal sosyal sorumluluk, konu ve etkinlik yönetimi, influencer marketing ve içerik üretimi kapsamlarında hizmet  veriyor.