BEYMEN / 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

“HAYALLERİM KADAR GÜÇLÜYÜM” PROJESİ
50 yıldır ülkemizde moda sektöründe yaratıcı ve ilham veren projeler gerçekleştiren Beymen, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için özel bir projeye imza attı. Beymen ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle gerçekleştirilen “Hayallerim Kadar Güçlüyüm” projesi, genç kadınlara her şeyin hayal etmekle başladığını hatırlatarak, içlerindeki güce ve hayallerine inanmaları için ilham verdi.
Kadınların hayatına dokunmayı ve hayallerine kavuşma yolunda onlara destek olmayı amaçlayan proje; dünyada ve Türkiye’de başarıları ile kendi alanlarında fark yaratmış 33 kadının gönüllü katılımı ile gerçekleştirildi. Veronico Etro, Angela Missoni, Sandra Choi, JJ Martin, Nicky Zimmermann, Giorgia Tordini ve Gilda Ambrosio gibi dünyaca ünlü kadın tasarımcıların yanı sıra Türkiye’de başarılarıyla alanlarında fark yaratmış tasarımcı, sanatçı, sporcu, doktor, avukat, gazeteci, iş insanı gibi farklı sektörlerden 33 kadın mesajları ile Beymen Collection tasarım ekibiyle bir araya geldi. Tasarlanan Beymen 8 Mart Özel Koleksiyonu projeye destek kapsamında Beymen’lerde ve www.beymen.com adresinde satışa sunuldu.
Beymen’in Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Genç Kadın Fonu’nu desteklediği bu proje kapsamında yürütülen medya ilişkileri sonucunda yazılı ve online mecralarda toplam 113 yansıma alınarak yazılı basın ile 2,5 milyon kişiye ulaşıldı. Sosyal medyada ise 39 influencer, celebrity isim ve yayın tarafından, toplamda 128 paylaşım yapıldı. Sosyal medya platformları Instagram ve Twitter üzerinden 7 milyon kişiye erişildi.
Beymen ve markalarının stratejik iletişim danışmanlığı, marka iletişimi, etkinlik yönetimi, medya ilişkileri, influencer marketing içeriği üretimi ve iletişimi çalışmaları Golin İstanbul tarafından yürütülmektedir.