CORNETTO – ALEYNA TILKI / NASILSIN AŞKTA?

Aşkın markası Cornetto’nun yaz şarkısı “Nasılsın Aşkta?” yılın favori şarkısı oldu

Aşkta cesur olmaları ve ilk adımı atmaları için gençleri cesaretlendiren Cornetto’nun, yazın habercisi olarak görülen ve heyecanla beklenen aşk şarkısını bu yaz Aleyna Tilki hazırladı. “Nasılsın Aşkta?” şarkısının sözleri Aleyna Tilki ve kardeşi Ayça Tilki’ye; aranjesi ise Ozan Çolakoğlu’na ait.

Şarkının klibinde, Cornetto’nun üç yeni ürünü “Cornetto Çılgın Aşık”, “Cornetto Gözü Kara Aşık”, “Cornetto Romantik Aşık”a ithafen sahneler yer aldı. “Nasılsın Aşkta?” diye sorduğu aşkı ile birlikte üç farklı dünyaya yolculuk eden Tilki, Cornetto’nun yeni leziz dondurmaları ile aşkın tadını çıkarıyor. Üç bambaşka görünümde karşımıza çıkan Aleyna Tilki, klibin “Gözü Kara Aşık” sahnesinde ilk kez siyah saçlarıyla görüldü.

· Aşkın markası Cornetto için Aleyna Tilki’nin hazırladığı yaz şarkısı “Nasılsın Aşkta?” klibi YouTube’da 86 milyon kez izlendi.

· “Nasılsın Aşkta?”, YouTube Türkiye Trending listesinde 1. sıraya yerleşirken, aynı gün dünyada da son 24 saatte en fazla izlenen YouTube video klibi oldu; . Türkiye’de Spotify, Apple Music, Fizy müzik listelerinde 1.sıraya yükseldi.

· “Cornetto X Aleyna Tilki ‘Nasılsın Aşkta?” kampanya süresince yapılan medya iletişim çalışmaları sonucunda yazılı basında 50, online basında 238 ve TV’de 03:36:87 süresince yayınlanan 30 haber yansıması alındı. Yazılı basın haberleri ile 5.214.027 kişiye erişim sağlandı.

Golin İstanbul, Cornetto’ya stratejik iletişim danışmanlığı çatısı altında marka iletişimi, medya ilişkileri, konu ve etkinlik yönetimi, influencer marketing ve içerik üretimi alanında hizmet vermektedir.