GSK / SERVIKS KANSERINE GEÇIT VERME

Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği (TJOD) önderliğinde yarım asırdır Türkiye’de insan sağlığını korumak, geliştirmek ve iyileştirmek adına çalışan GlaxoSmithKline (GSK) desteğiyle hayata geçirilen “Serviks (rahim ağzı) Kanserine Geçit Verme” projesine Türkiye’den ve dünyadan hastalıkla savaşmış kadınların yanı sıra ünlü isimler de katıldı. Projenin tanıtımı, sanatçı Günseli Kato, ABD’li şarkıcı Christine Baze, gazeteci yazar Ece Vahapoğlu ve Elif Ergu, ünlü manken Sinem Güven, eğitimci Aylin Kotil, tasarımcılar ıdil Tarzi ve Bahar Korçan’ın yanı sıra serviks kanseri deneyimi yaşamış dermatolog Prof. Dr. Güzin Özarmağan ile biyolog Nilüfer Uzar’ın da katılımıyla Four Seasons Hotel’de yapıldı.

Türkiye’deki 50. yılını kutlayan GlaxoSmithKline’ın (GSK) bir sosyal sorumluluk projesi olarak destek verdiği projeye, Moda Tasarımcıları Derneği’nde oluşturdukları ekiple yarattıkları, hastalık nedeniyle rahmi alınmış kadınları temsil eden tek kollu tişörtlerle de destek veren Tarzi, başta kızı olmak üzere çevresindeki tüm kadınları bilinçlendirmek istediğini söyledi. 19 yaşında bir kız çocuğu annesi olan, kampanyaya ‘Hayat Ağacı’ adını verdiği heykeliyle katkı sunan ressam Günseli Kato da Türkiye’de hâlâ kadın doğum doktoruna gitmenin utanılacak bir şey olmasının hastalığın yayılmasına etki ettiğine dikkat çekti.

Golin İstanbul, Cervarix dışında GSK ilaçlarının altı yıl süresince tedavi alanlarına yönelik iletişim çalışmaları ve sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra kurumsal iletişim, kriz yönetimi, İK iletişimi, liderlik iletişim hizmetlerini yürütmüştür.