KNORR YEMEK HARÇLARI RELANSMANI

Dünyanın 190 ülkesinde 200 yıla yakın deneyimiyle her evde pratik, doğal ve lezzetli sofralar için ürünler sunan Knorr çeşnileriyle, baharat dünyasının kapılarını ünlü tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç, koku uzmanı Vedat Ozan, Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli’nin katıldığı gecede araladı.

Tarihçi ve rehber Saffet Emre Tonguç, Baharat Yolu, İpek Yolu ve baharatın Avrupa ülkelerine taşındığı yer olan Mısır Çarşısı’nın öneminden söz ettiği gecede, Osmanlı mutfağında baharat kullanımı ile ülkemizi ziyaret eden dünyaca ünlü isimlerin Mısır Çarşısı ve baharata olan ilgilerini keyifli bir sohbetle paylaştı.

Koku uzmanı Vedat Ozan, tat duyusu ile koku duyusu arasındaki ilişkiyi anlatırken, baharat ve aromatik bitkilerin lezzet üzerindeki etkisine değindi. Ozan; “Baharatın uzman ellerde aromatik değeri muhafaza edilerek kurutulması ile kullanımı, taze hallerinin çok miktarda kullanımına eş bir lezzet ve koku algısı sağlar.” dedi.

Beslenme ve Diyet Uzmanı Taylan Kümeli, doğal içerikleri ile yemeklerin tadında önemli rol oynayan baharatların beslenmemizdeki yerinden bahsetti. İlk insanların ateşle pişirmeyi öğrendiği günden bu yana baharat kullandığını ve “tatlandırma sanatını” çok eskiden keşfetmiş olduklarını söyledi. Kümeli; “Mutfakta kullanılan baharat, gelenekselleşmiş çeşnileme ve fırınlama yöntemi ile dengeli beslenmenin önemli unsurlarından birini teşkil ediyor” dedi.

Knorr Sofrası ile toplam 20 yazılı basın haberinde 2.912.768 kişiye ulaşıldı.

Sosyal medyada, geceye katılan celebrity ve bloggerlar 207 adet post ve story paylaşımında bulundu.

Golin Istanbul, Knorr Sofrası projesinin tüm fazlarının iletişim danışmanlığını yürüttü.