Image for Magnum x La Casa de Papel

Magnum x La Casa de Papel

Elimizde Magnum’un gelmiş geçmiş en zengin tecrübesi olan ‘Caramel Gold’ gibi muhteşem bir ürünün olması ve Gold konseptinin kendisi en büyük silahımız oldu. Ve biliyorduk ki altının peşinde yalnız değildik. Avrupa’nın bir köşesinde öyle bir ekip vardı ki bizim gibi onlar da altının peşinde macera dolu bir final yıla hazırlanıyorlardı. Yola aslında bu iki ekibi bir araya getirebilir miyiz yani La Casa de Papel ile bir iş birliği yapabilir miyiz diyerek çıktık.

Türkiye’de çok sevilen dizi ile ilgili olarak hayranları diziye bir Türk karakter eklenmesini ya da İstanbul’da bir macera olmasını ne kadar istediklerini anlatan yorumlar paylaşıyorlardı. Biz de mutlaka dizinin takipçilerine İstanbul’da bir macera yaratmalı ve bunun çevresine büyük bir kampanya örmeliyiz dedik. Fikir tüm bunların birleşiminden doğdu.

Bu kampanyada birden fazla büyük haberi bir araya getirdik; Caramel Gold, La Casa de Papel, Netflix iş birliği ve Dilan Çiçek Deniz. Bunları adım adım açıklamak ve her aşamada konuşulurluğu arttırarak ‘unmissable’ olmak istedik.

Teaser perioyodunun ardından Dilan Çiçek Deniz’i ilk kez ortaya çıkardığımız ana reklam filmimiz yayına girdi. Yayınlandığı ilk gece organik şekilde twitter’da TT’de 3 numarada saatlerce kaldı. O gece bu güçlü iş birliğine dair 14 binin üzerinde tweet atıldı. Sosyal medyada influencerlar tarafından reklam filmi aynı anda paylaşıldı ve eş zamanlı olarak medya ile kampanya basın bültenimizi ve backstage görüntüleri paylaştık.

Yazılı, görsel ve dijital mecralarda toplam 100 haber yansımasıyla 7.5 milyon kişiye eriştik. SM’da 35 farklı hesaptan yapılan paylaşımlarla 6 milyon kişiye erişildi ve 6.134 yorum aldı. Reklam filmleri sosyal medyada 51 milyon erişimle, 420 milyon izlenmeye ulaştı. 15 milyon mention aldı. Yayınlandığı ilk gece organik olarak twitter’da TT’de 3 numaraya yerleşti. Geçen seneki yeni ürünümüze kıyasla %20 daha fazla ciro getirdi ve gelmiş geçmiş en başarılı yeni ürün oldu.

[embed]https://www.youtube.com/watch?v=VdGwGj7Iz54[/embed]