Netflix’in Yeni Filmi “İstanbul İçin Son Çağrı”nın Lansmanı Tamamlandı

Netflix’in Başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’in Yer Aldığı Yeni Filmi "İstanbul İçin Son Çağrı"nın Lansmanı Tamamlandı

22 Kasım 2023’te, başrollerinde Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’in yer aldığı ve uzun süredir merakla beklenen Netflix filmi "İstanbul İçin Son Çağrı"nın galası, Peninsula Otel’de gerçekleştirildi. İzleyicileri New York’a unutulmaz bir yolculuğa çıkaran geceye, filmin başrol oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat başta olmak üzere, yapımcı Onur Güvenatam, yönetmen Gönenç Uyanık ve senarist Nuran Evren Şit de katıldı. Sanat, eğlence ve sinema dünyasından pek çok ünlü isim, ABD İstanbul Başkonsolosu Julie A. Eadeh’in de katıldığı bu prestijli etkinlikte bir araya geldi.

Film, İstanbul'daki gala gecesinin öncesinde, 15 Kasım 2023 tarihinde New York’un ikonik salonu Paris Theatre’da özel bir gösterim ile görücüye çıktı. Netflix’in Kamu Politikaları Başkan Yardımcısı Dean Garfield ve Netflix Türkiye, Benelüks ve CEE Bölgesi İçerik Başkan Yardımcısı Michael Azzolino’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu gösterim, büyük ilgi gördü. Başrol oyuncuları Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat, yönetmen Gönenç Uyanık ve senarist Nuran Evren Şit de bu özel etkinlikte yer aldı. New York sanat ve sinema camiasından birçok önemli isim, uzun yıllar sonra Kıvanç Tatlıtuğ ve Beren Saat’i bir araya getiren bu filmi izlemek için bir araya geldi.
Etkinlikte, Netflix Türkiye, Benelüks ve CEE Bölgesi İçerik Başkan Yardımcısı Michael Azzolino, "İstanbul İçin Son Çağrı" gibi özgün ve güçlü hikayelerin dünya çapında büyük ilgi topladığını belirterek, Türkiye'deki kreatif sektörün gücünü vurguladı. Netflix Kamu Politikaları Başkan Yardımcısı Dean Garfield ise, bu özel gösterimi New York’ta düzenlemekten büyük gurur duyduklarını ve Türkiye’nin hikayelerini dünya sahnesine taşıma heyecanlarının devam ettiğini ifade etti.

Filmin lansman dönemi PR çalışmaları kapsamında ayrıca farklı içerikler de hayata geçirildi. İbrahim Selim ile son projelerinden 15 yıl sonra bir araya gelen Beren Saat ve Kıvanç Tatlıtuğ’un tekrar aynı projede yer almasının altını çizdiğimiz, bir yandan da ikilinin kariyerlerini ele alan eğlenceli bir sohbet formatı geliştirildi. Ayrıca, Beren Saat ile Vogue dergisinin Vogue Film eki için New York'ta özel bir kapak çalışması gerçekleştirildi.

Serin ve Mehmet’in peşinde New York’a kadar uzanan "İstanbul İçin Son Çağrı", 24 Kasım’da tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te yayınlanarak izleyicilerle buluştu. Film, modern dünyanın ilişkilerini tüm gerçekliği ile mercek altına alarak izleyicilere kendi ilişkileri ve arkadaşlıkları hakkında yeni bakış açıları sunmayı hedefliyor.