UNICEF / 20 Kasım Dünya Çocuk Günü

Birleşmiş Milletler tarafından 20 Kasım 1989 tarihinde kabul edilen Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin ardından her yıl 20 Kasım günü, dünya genelinde çocuk haklarına vurgu yapılan özel bir gün olarak kutlanıyor. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) ve ortakları tarafından  190 ülkede bu özel günde özel etkinlikler gerçekleştiriliyor.

UNICEF’in her yıl ortakları ile gerçekleştirdiği kutlamalar çerçevesinde hayata geçen Dünya Çocuk Günü etkinlikleri kapsamında 2020 yılında İstanbul’da Kız Kulesi ve Galata Kulesi, Ankara’da Atakule, Eskişehir Masal Şatosu’nun yanı sıra Göbekli Tepe, Ankara Cumhuriyet Müzesi, Çorum Hattuşa Surları, Patara Ören Yeri, Efes Celcus Kütüphanesi ve Hadrian Tapınağı ve İstanbul Arkeoloji Müzesi gibi tarihi yapı ve mekanlar da maviye büründü.

UNICEF Türkiye İyi Niyet Elçisi Tuba Büyüküstün’ün de aralarında olduğu UNICEF İyi Niyet Elçileri, UNICEF destekçileri, sanatçılar ve kanaat önderleri #DünyaÇocukGünü ve #WorldChildrensDay etiketiyle sosyal medya üzerinden yapacakları paylaşımlarla çocuk haklarına dikkat çekti.

Golin İstanbul’un gönüllü olarak sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirdiği çalışmanın medya iletişimi sonucunda ulusal TV (10), yazılı (45) ve online (50) medyada 105 haber yer aldı, yazılı basın aracılığıyla 6.323.709 erişime ulaşıldı.

Sosyal medyada, 113’ünü Influencer ve celebrity’lerin oluşturduğu 158 farklı hesaptan paylaşım yapılarak toplamda 340 paylaşım yapıldı. Tüm sosyal medya platformlarında (Instagram – Facebook - Twitter) toplamda 41.858.351 erişim sağlandı.